Píše se o nás

« Zpět na stránku Kariéra

Radši se držím svého kopyta, říká o politice hradecký vědec a vynálezce

Vyvíjí výztuže k léčbě těžce nemocných, proniká do Jižní Ameriky a spolupracuje s Oxfordem. Společnost ELLA-CS hradeckého vědce a vynálezce Karla Volence je firmou roku Královéhradeckého kraje.

Číst dál

Foto: MAFRA - Martin Veselý

Ceny pro nejlepší české inovace: Zvítězila trubička, která dokáže roztáhnout jícen

Cena Česká inovace, kterou vyhlašuje stejnojmenná společnost, letos putuje do Hradce Králové. Tamní firma ELLA-CS vyrábí malé trubičky, které dokáží roztáhnout jícen zúžený třeba při nádoru nebo po vypití kyseliny. Říká jim degradabilní jícnový stent s degradabilním potahem.

Číst dál


Karel Volenec: Náš sen? Začít kombinovat výrobky s kmenovými buňkami

Sídlí v nenápadné budově na předměstí východočeské metropole. Díky jejich výrobkům zachraňují či usnadňují život lidem, a dokonce i zvířatům. Řeč je o firmě ELLA-CS, která se zabývá výrobou implantátů pro lékařské i veterinární účely a zaměstnává 106 lidí. V čele stojí docent Karel Volenec.

Číst dál


Muž, jehož stenty zachraňují životy - +inovace

Jeho příběh je pozoruhodnou směsicí inteligence, vizionářství a píle. Patenty, kterými se svým týmem obohacuje světovou medicínu především v oblasti léčby trávicího taktu, cév či dýchacích cest, zachraňují tisíce životů po celém světě. Zároveň je mimořádně schopným podnikatelem a šéfem, jehož společnost působí dlouhá léta ve více než 70 zemích. Inspirativní člověk, který si šel přidat, když sudičky rozdávaly talent – inovátor Karel Volenec.

Číst dál


O výztuže cév firmy ELLA‐CS stojí i na náročných trzích v Brazílii a Japonsku

Český podnik z Hradce Králové vsadil na vlastní výzkum i vývoj a v současné době jeho výztuže – stenty hlavně do trávicího traktu – zachraňují lidské životy po celém světě.

Číst dál