Produkty - Ella CS

Produkty

Danis Seal

Ella

Osobní reference

Prof. Dr. med. M. Hünerbein

Dept. of Surgery, Oberhavel Kliniken GmbH, Germany

“We have many years of experience with the Danis Seal stent. It is a very useful tool for minimal invasive treatment of anastomotic leaks, fistulae and perforations in the esophagus and gastroesophageal junction.
Advantages of the stent include easy application, large diameter, and near total cover. The loops at both ends of the stent allow intraluminal advancement or withdrawal and repositioning. Therefore, healing of the leaks can be assessed without removal of the stents. Most leaks heal within 3 weeks thus avoiding another operation.
The stent is then easily removed using the oral loop for withdrawal.”

Základní popis

Danis Seal je plně krytý samoexpandabilní jícnový stent z nitinolu na léčbu jícnových průsaků a ruptur. Velký průměr s optimální délkou a expanzní silou, odolný silikonový potah a speciální anti-migrační design dělají tento stent ideálním řešením v příslušných situacích.

Indikace

Danis Seal je určen pro osoby starší 18 let a je indikován na léčbu jícnového nebo gastrického průsaku z:

  • Dehiscence anastomózy (po esofagektomii, gastrickém bypassu)
  • Jícnové ruptury / perforace (spontánní ruptura - Boerhaave’ s syndrom, iatrogenní ruptura / perforace vzniklé v průběhu endoskopických manipulací, traumatické jícnové ruptury při tupém poranění hrudníku)

Vlastnosti / Benefity

Široký průměr Danis Seal pomáhá k optimálnímu přilnutí na stěnu jícnu.
Unikátní způsob pletení je přizpůsoben jícnové peristaltice a spolu s rozšířenými hrdly snižují riziko migrace. Nekryté okraje stentu umožňují tkáňové vrůstání, čímž pomáhají k utěsnění prostoru mezi stentem a tkání.
Stent má na obou koncích vývazové lanko s vysokou pevností a odolností vůči kyselinám, které umožňuje bezpečné a ergonomické vyjmutí stentu z jícnu.
Danis Seal je plně potažený odolným silikonem, který umožňuje snadnou extrakci a zároveň potah chrání nitinolové pletivo před kontaktem s žaludečními kyselinami a potenciální korozí.
Rentgenkontrastní značky ze slitiny platiny a iridia umístěné na obou koncích a uprostřed stentu umožňují dobrou viditelnost a přesné umístění stentu.
MRI kompatibilita - „MR Conditional“, kompatibilní pro statické magnetické pole o síle 1,5 Tesla a 3 Tesla.

Patentováno

Implantace

Stent je dodáván sterilní a komprimován v zaváděcím systému. Pro vlastní zavedení doporučujeme používat 0.035” (0.89 mm) / 220 cm Ultra Stiff vodicí drát.

Danis Seal implantace

Nabízené velikosti

REF Jícnový stent Danis Seal Zaváděcí systém
Lorem ipsum Průměr hrdel stentu [mm] Průměr těla
stentu [mm]
Nominální
délka [mm]
Aktivní délka [cm] Vnější průměr [F]
019-11-25-135 30 25 135 75 28 / 18

Prospekty

DANIS SEAL(PDF)

Publikace

Treatment of leaking gastrojejunostomy after gastric bypass surgerywith special emphasis on stenting

Jacob Freedman, M.D., Ph.D., Eduard Jonas, M.D., Ph.D., Erik Näslund, M.D., Ph.D.a,Henrik Nilsson, M.D., Ph.D., Richard Marsk, M.D., Ph.D., Dag Stockeld, M.D., Ph.D.

Division of Surgery, Department of Clinical Sciences, Danderyd Hospital, Karolinska Institutet, Stockholm, SwedenbClintec, Karolinska Institutet, Department of Surgery, Karolinska University Hospital, Stockholm, SwedenReceived November 17, 2011; accepted March 12, 2012

Esophageal Stents for Leaks and Perforations

Yiyang Dai, MD, Sascha S. Chopra, MD,†Markus Steinbach, MD,Sören Kneif, MD and Michael Hünerbein, MD, PhD

Semin Thoracic Surg 23:159-162© 2011 Elsevier Inc.

Endoscopic treatment of anastomotic leak with Danis stent

Brogyuk N. Bunganič B., Zavoral M., et al.

XXI. Gastroforum; Štrbské Pleso; Slovakia January 24, 2016

Pro více informací o publikacích navštivte naši sekci Vzdělávání.

Upozornění

Informace na těchto stránkách jsou určeny pro odborníky. Kliknutím na Vstoupit potvrzujete, že jste odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb. o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, osobou oprávněnou předepisovat nebo vydávat zdravotnické prostředky a diagnostické prostředky in vitro.

Kliknutím na Odejít budete přesměrováni na stránku Kontakt, kde najdete kontaktní údaje na naši společnost.